Arduino alternatifi?

explopix

Üye
Selam arkadaşlar şimdi benim kafama takılan bir olay var Oğlum arduino projesi yapıyor ama her projede arduino uno almaktan bıktık 15 ₺ aldığımız uno ankarada 35₺ -50₺ arası değişiyor bunun yerine kodları çalıştıra bilecek çip gibi bişey varmı ? Altarnatif bişey ( meraktan ) soruyorum

fuxest

Üye
similasyon olarak deneyebilirsiniz de her proje için neden yeni uno alıyorsunuz.

explopix

Üye
similasyon olarak deneyebilirsiniz de her proje için neden yeni uno alıyorsunuz.
projeyi bozmaya kıyamıyor. hoş şikayetçi değilim oğlum böyle güzel hobisi olduktan sonra elbetteki desteklemek benim görevimde öğle aklıma geldi yazayım dedim

gecko

Üye
arduino nano alın. biraz daha ucuz. ve küçük. ama uno ile aynı özellikte

gokalp

Üye
Her projede neden yeni alıyorsunuz anlamadım. Ben de tinkercad öneririm bu arada. Güzel bir platform. Arduinosuz arduino öğrenilebilecek yer, bir yere kadar.

hades02

Üye
çipi tek başına satın alabilirsiniz fakat yan bileşenleri de düşününce astarı yüzünü geçer çinden ucuza almanızı tavsiye ederim aliexpres de fiyatlar uygun

kemalcan

Üye
Bence projelerde uno için dışı pinler kullanın sökülebilir

ozbek

Üye
Atmega328p var. Kartı tasarlarsınız baskı devre yaparsınız arduinodan daha ucuza gelir devreyi bozmak istemiyorsunuz ne de olsa

radex

Üye
Klon arduino alabilirsiniz toplu olarak aliexpress den

rifatca

Üye
Proteus tinkercad vs yazılımlarla ki proteus çok daha profesyonel olacaktır projeleri simule edebilir. Yada arduino nano yu header ile kullanarak proje ile işi bittiğinde nano yu üzerinden sökerek başka bir projede kullanabilirsiniz.

sahinbey

Yeni üye
İnternetten almanız veya toptan satın almanız daha ucuza gelebilir

semir

Üye
Nano almanızı tavsiye ederim birkerede 5 6 tane nano alın işinize yarar

sirince

Yeni üye
Aliexpressten projenize uymak şartı ile pro mini alabilirsiniz birde ttl dönüştürücü işinizi görür yaklaşık 8 tl ye almıştım ben

sirsasenka

Üye
15tl den istediğiniz kadar Arduino Nano göndereyim. Açılmamış anti statik vakumlu poşette

sync

Üye
Aga fazla alın depo olsun. İleride kullanmasa bile en kötü satarsınız. Sizin gibi pahalı diyip çinden 14 liraya almak isteyen çok. Siz de 16ya satarsınız hem o beklememiş olur hem de siz kar edersiniz