Arduino için lazer sensör kullanan var mı?

Reklam Alanı #5

samed

Yeni üye
Arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum. Ardiuno ile El hareketimi algılayıp mutfak çekmecesini açacak bir prototip üstünde çalışıyorum. Pir sensör hassas çalışmıyor. 6 mt ye kadar sinyal üretiyor. Bana maksimum 15 cm kadar tepki verecek bir sensör lazım. Lazer sensör falan düşündüm de kullanmadığım için fikir almak istedim. Boşuna para vermek istemiyorum.

heisenberk

Yeni üye
Arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum. Ardiuno ile El hareketimi algılayıp mutfak çekmecesini açacak bir prototip üstünde çalışıyorum. Pir sensör hassas çalışmıyor. 6 mt ye kadar sinyal üretiyor. Bana maksimum 15 cm kadar tepki verecek bir sensör lazım. Lazer sensör falan düşündüm de kullanmadığım için fikir almak istedim. Boşuna para vermek istemiyorum.
Mz80 sensör kullanabilirsiniz. Mesafe ayarı yapabilirsiniz istediginiz seviyede. Kullanımı da oldukca kolaydır.

navy

Yeni üye
Hocam mutfak dolaplarında el izi kalıyor diye eşiniz söyleniyor mu? ? Aynı üründen bir adette bana lazım.

alponero

Yeni üye
Hc sr04 ile cok rahat yaparsiniz, mesafeyi istediginiz gibi ayarlayip, belli bir sure tutunca veya belli sure icinde bir kac kere el hareketi ile acilmasini saglayabilirsiniz

Reklam Alanı #6

Reklam Alanı #1

Yeni konular

Reklam Alanı #2