Arduino ile drone sinyal bozucu yapmak?

caglarturk

Üye
Merhabalar herkese, drone sinyal bozucu ile ilgili bir proje geliştirmek istiyorum. Bu konu ile ilgili görüşlerinizi ve varsa eğer bilgilerinizi paylaşrsanız sevinirim.

dante

Üye
Drone al mı olacak? Yoksa kumanda sinyali nasıl olacak?

diomedes

Üye
Arkadaşım Rf işi tecrübe ve bilgi ister.Hobi amaçlı dersen hazır al, ticari dersen 40 fırın ekmek yemen lazım.Önce ufak bir fm verici ile başla onda bir manipulasyon yapabilirsen ghz lere cıkarsın ki frekans yükseldikçe kullanilan her malzemenin fiyatı uçuyor.

creepylord

Üye
Sinyal bozuculardan kurtulmak için bir sürü frekans arasında gezerek çalışanları bile var. Hobi olarak girilecek bir alan değil.

caglarturk

Üye
belirli bir mesafedeki drone un sinyalini bozmak amaçlı bir proje olacak... yada bu droneyı etkisiz hale getirmek...

dante

Üye
belirli bir mesafedeki drone un sinyalini bozmak amaçlı bir proje olacak... yada bu droneyı etkisiz hale getirmek...
@caglarturk O kısmı anlaşılıyor zaten. Ticari bir ürün olarak mı yapacaksınız onu merak ediyorum. Benim bir ilgim yok ama bu drone işi bizde çok seviyesizce (röntgencilik vs.) amaçla kullanılıyor... Bu durumda böyle bir proje mantıklı geliyor, ama bir de madalyonun öbür yüzü var... Drone düşürecek bir jammer herkesin alabileceği şekilde satılırsa, aynı seviyesizlik bu sefer de eğlence olsun diye milletin dronunu düşürme şeklinde gerçekleşecek... Sıkıntılı bir durum bu drone işi...

caglarturk

Üye
@caglarturk O kısmı anlaşılıyor zaten. Ticari bir ürün olarak mı yapacaksınız onu merak ediyorum. Benim bir ilgim yok ama bu drone işi bizde çok seviyesizce (röntgencilik vs.) amaçla kullanılıyor... Bu durumda böyle bir proje mantıklı geliyor, ama bir de madalyonun öbür yüzü var... Drone düşürecek bir jammer herkesin alabileceği şekilde satılırsa, aynı seviyesizlik bu sefer de eğlence olsun diye milletin dronunu düşürme şeklinde gerçekleşecek... Sıkıntılı bir durum bu drone işi...
öncelikle karşılaşmış olduğum durumu size aktarıyım. sizin söylediğiniz gibi seviyesizce yapılan röntgenciliği önlemek amaçlı yapmak istiyorum. ticari bir ürün olarak değil. tamamen kendim kullanacağım bir proje olacak.

beyaz

Üye
dronlar 2.4 GHz bandında çalışıyor ya bu banddakileri sinyali nasıl keserim diye düşüncen yada sinyali sende kullanmaya çalışcan ingilizce araştırmak lazım bizimkiler hiç bir şeyi paylaşmadıkları için pek kaynak yok