Arduino ile nasıl tanıştınız?

ixirdox

Yeni üye
Arduino ile tanışma hikayenizi paylaşırsanız güzel olur. Bakalım kim Arduino ile nerede nasıl karşılaşmış.

kimotripsinojen

Yeni üye
internette dolaşırken karşılaşmıştım 3 yıl önce. Sonra fb gruplarında arduino ile ilgili yazılar okudum. Aktif olarak 8 aydır uğraşıyorum.

mugurlu

Yeni üye
bende aklıma gelen bir fikir ile tanıştım ama sadece tanıştım bir türlü vakit bulup gereğini yapamadım

adrenalin

Yeni üye
Komik gelecek ama robot kol nasıl yapılır? yazmıştım Google'a :) Karşıma direk Arduino ile ilgili videolar çıktı. Çok ilgimi çekmişti ben de ufak tefek birşeyler yapmak istedim. Açıkçası 1 senedir hala olduğum yerdeyim. Çok fazla proje üretemedim. Hep hazır kodlar üzerinden çalıştım.

aliemre

Yeni üye
Babam elektronikçi kendisi sağolsun bu konuda bana çok destek oldu. Biraz daha kod bilgim olsa çok güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum ama @adrenalin 'in de söylediği gibi sadece kıyısından dolaşabiliyoruz şu aşamada.

Andulin

Üye
Hocam okulda Arduino'dan bahsedene kadar böyle kartların varlığını dahi bilmiyordum :) iyi ki öğrenmişiz, iyi ki öğrenmeye devam ediyoruz.

seyyarbilimadamı

Yönetici
Elektronikçiler pasajında dolaşırken rafda baktım arduino var.. aaa bu ne lan dedim çok heyecanlandım ...şaka şaka elektronikçi olduğum için zaten güncel sistemleri takip ediyorum.

23sametgrb

Yeni üye
evde kendi kendime kod yazıyordum aklıma bu kodları fizige geçirmek geldi okulda yazılım hocama söyledin ardiuno dedi başladık bakalım :d

beydilli41

Yeni üye
sistem analizi dersi vardı hoca arduniodan bi haber olduğu için tam öğrenemedik. sonrasında proje yapıp ilk adımı attık.

artemis

Üye
Beni sağolsun arkadaşım bu işlerin içine soktu. Beni sokup kendisi yurt dışına kaçtı :)