Arduino kart kopyalayabilecek?

taylantan

Yeni üye
Öncelikle merhabalar. Siteye yeni üye oldum. Açıkcası arduino ile ilgili hiç bir bilgim yok. Son zamanlara kadar yurtdışından aldığım arduino kartı birebir yapabilecek birisini arıyorum. Son zamanlarda gümrükte sürekli takılıyor gelen kartlar ve uzun sürüyor. Elimde kart ve kod mevcut. Sürekli olarak bana lazım olacak. İlgilenen bir arkadaş bana yardımcı olabilirse sevinirim.

xbrknx

Üye
selam

bahsettiğiniz nasıl bir board türkiyede bulunmuyor ? veya gümrüğe takılıyor

birçok arduino satışı yapan firma sizin için ürünü yurt dışından getirebilir hem daha ucuza gelir hem daha kaliteli olur

taylantan

Yeni üye
Merhaba fotograf baski yazicilarini donusturmek icin kullanmak istedigimiz spesifik olaylari kontrol edebilecek ve yazici sensorlerinden gelen sinyalleri taklit edebilecek bir kart kopyalatmak istiyoruz. Yurtdisinda buldugunuz bu kart bu is icin ozellestirilmis, biz de bunu daha hizli sekilde temin etmek icin kopyalatmak istiyoruz, ben size telefon numarami da yazayim 05525215183 bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

taylantan

Yeni üye
Ticari bir ürün degil bende bir bunkarin satisini yapmiyorum zaten kisisel olarak ugrasiyorum. Kendi dukkanimda tshirt basabilmek icin normalde cok pahali olan bu makineyi uretmeye calisiyorum. Ayrica telif hakki olmayan internette acik semasi verilen bir urun. Foruma 30 dolara uye olan herkese bu semalara ulasabiliyor zaten. Benim derdim zaten urunu ucuza mal etmek yada baska birsey degil urun zaten 60 dolara satiliyor ama artik gumrukte problem cikiyor. Vok uzun zaman aliyor gelmesi

taylantan

Yeni üye

amenofis

Üye
Üzerinde konektörler haricinde özel bir donanım göremedim. Bu fiyat çok fazla. Kartın şeması varsa çinliler bunu kopyalayıp 10 dolara satar. Türkiyede yaptırabileceğini sanmıyorum. Şeması yoksa zaten imkansız.

Ancak kartın giriş çıkış sinyalleri, haberleşme protokolleri vs. belgelenmiş ise muadil bir kart ve yazılımı yapılabilir. Tabi bu iş kopyalamaya benzemez, bir hayli zaman alır.

taylantan

Yeni üye
Şeması ve kodu mevcut. Benim burda ki problemim zaten yurtdısindan gelmesini beklememek. Gumruge takiliyor, ptt nin insafina gore 1 ayda 2 ayda elime ulasiyor yani tam bir iskence.

taylantan

Yeni üye
Elimde kart mevcut. Şema mevcut, yazilim mevcut bu durumda kopyalatmak zor mu olur acaba? Yardimci olursaniz sevinirim.

amenofis

Üye
Kod kaynak kod mu yoksa derlenmiş mi? Kaynak kod ise Uno için derleyip elle bağlantı yaparak çalıştırmak mümkün olabilir.

Şurada bahsetmiş. OpenDTG

taylantan

Yeni üye
Uno icin yazilmis kod. Acikcasi kaynak kod ne demek bilemiyorum:)) zaten butun dokumanlari da o siteden indiriyoruz.

amenofis

Üye
Okunabiliyorsa kaynak koddur. hex ya da bin uzantılı ise derlenmiştir. Kaynak kod ise Uno'yu bununla programlarsın ve resimdeki gibi bağlantıları yapıp çalıştırırsın. Biraz kablo karmaşası olur ama bir boarda 60$ vermekten iyidir.

taylantan

Yeni üye
Bunu benim yapmam pek mumkun degil. Elektronikten anlayan herhangi birine yaptirmam mumkun mudur? Yani bu işten ozel olarak anlayan biri olmasi gerekmez mi?

xbrknx

Üye
Türkiye de bu işi birine yaptırmaya çalışırsanız 2 şey başınıza gelir

1. işi yaptırmak istediğiniz kişi işi tam yapmayak harcadığınız paranın astarı yüzünü geçecek sonucu bu işten soğuyacaksınız

2. işin ehli birine bu işi yaptıracaksınız ama işin ehli birinin istediği ücret sizin tarafınızda mantıksız olacak ben o kadar paraya toplu kart getiririm mantığı olacak

bence en iyi çözüm kendiniz yapmanız eğer uno için kodlar , sensörler , library ler mevcutsa bu işi araştırarak yapabilirsiniz bu konuda her türlü yardımıda alabilirsiniz

işi çözdüğünüzde ve başardığınınzda emin olun ki çok daha güzel ürünler yaparsınız

taylantan

Yeni üye
Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Kendim yapabilecegimi pek sanmiyorum cunku bu konuda 1 birim bilgiye bile sahip degilim sifirim yani. Belki uzerinde cok zaman harcayarak olabilir ancak yapmak istedigim şeyin tek ayagi bu kart degil. Bilgim olmayan bir konuda sifirdan baslamak diger taraflarda beni is goremez duruma getirir. O yuzden bu konuda yardim ariyordum. Daha oncede defalaca yasadigim seyi tekrar yasiyorum. Bu ulkede gercekten bir sey yapmak cok cok zor. Tekrar tesekkur ederim yardimlariniz icin.

xbrknx

Üye
bu adresten fiyat alabilirsiniz bence daha hızlı ilerlersiniz

firma ile herhangi bi bağım yoktur.daha önce hiç çalışmadım . bahsettiğiniz işlemlerin tümünü yapıyor.

S0NSU2LUK

Üye
Kartın şemasını paylaşırmısınız lütfen? Belki yardım edebilirim..

Abdullah TOSUN
@elektr0xygen
REGARDS

taylantan

Yeni üye
Yarin size ulastiracagim şemayi. Mail olarak mi gondereyim? Mail adresinizi yazarsaniz sevinirim.