Arduino nasıl kullanılır? Elektrik bilgisi şart mı?

Reklam Alanı #5

demirsporlu

Yeni üye
Bugün Arduino elime geçti. İçinde çıkan kitaptan hiçbir şey anlayamadım. Aynısını yaptığım halde düğmeye basınca kırmızı ışık yanmiyordu. Ondan sonra YouTube'a geçtim yine beceremiyordum, en sonunda bir videoya denk geldim ve yaptım ama düğmesiz bir sekilde. Ben yazılım ile uğraşıyorum, Arduino ile bir şeyler yapmak için elektrik bilgisi şart sanırım. Baya zorlanıyorum. Benim gibi hobi olarak Arduino ile uğraşan var mı? Ve varsa nasıl öğrendiniz, şimdiden teşekkürler.

yeni arduino uno.jpg

darkman34

Yeni üye
Bende eğitimlerini yeni aldım çok şükür öğrendik onları isterseniz öğretmeye çalışayım bende pekiştiririm.

djsevgilim

Yeni üye
Bende 2 yıldır python ile uğraşıyorum arduino ile 4 ay civarı uğraşıyorum arduino nun biraz karışık yerleri var ama devreleri rahatlıkla biraz eğitimden sonra kurulabiliyor bu arada elektirik bilgin azda olsa olmalı okuyorsan meslek lisesinin avantajı budur orda elektirik eğitimi var diye biliyorum

dupree

Yeni üye
Her zaman ilk en zordur. Merak etmeyin başladıysanız öğrenirsiniz. Yeter ki düzenli olarak çalışın. Her gün 15 dk yeterli olacaktır.

emrats

Yeni üye
valla elektronik bilgim birazda olsa var. programcılık için ise neyin nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek gerekiyor. baya zorlandım bu konuda. visual basic vb gibi normal program yazmaya benzemiyor. unity c# daki gibi her şeyi adımlarla ve değişkenlerle sıralamak gerekiyor. en önemli yordamı arduino da setup ve loop.. unity de çok fazla yordam var. setup yerine start loop yerine update fixedupdate lateupdate bi sürü. virtual void ya da kullanmak istediğin başka voidleri tanımlarsın, fakat arduino da kütüphaneler değişik. neyi nasıl kullanacağını öğreniyorum ben hala

erdem

Yeni üye
Kendim hobi olarak c# öğrenmiştim arduino ya geçtim meraklı maymun ve lezzetli robot tariflerinden birkaç video baktım kendim denedim yapamadıklarımı gruba sordum internetten araştırdım istersen yardımcı olabilirim

eskicity

Yeni üye
Yazılımla uğraşıyorum demişsiniz, ne tür yazılım?

friquex

Yeni üye
YouTube da tinkercad video dersler diye arat. Malzeme almadan devre kurulumu kod yazılımı gibi temel bilgilerin olduğu dersleri izle en baştan ve kendin internet üzerinden uygula bu site vasıtasıyla. Elektronik programlama ya hakim olmak uzun süreç ister. Sabır edip çalışmak araştırmak lazım uzun uzun.

evranos

Yeni üye
Ben de senin gibi yazilim ile ilgileniyordum elektrik bilgim yok ama robot kol yaptim. Robot kolu yaparken Arduino mega yaktım bi tane. Çünkü bütün voltaji mega uzerinden verdigim icin yanmış. hani elektronik bilgimiz olsa tabi guzel olurdu ama yazılım bilmek algoritma bilmek bence daha önemli.

gameoflove

Yeni üye
Ben de senin gibi yazilim ile ilgileniyordum elektrik bilgim yok ama robot kol yaptim. Robot kolu yaparken Arduino mega yaktım bi tane. Çünkü bütün voltaji mega uzerinden verdigim icin yanmış. hani elektronik bilgimiz olsa tabi guzel olurdu ama yazılım bilmek algoritma bilmek bence daha önemli.
Web yazılımı yapsanız anlarım da , bahsettiğimiz yazılım zaten çevre donanımlarını okumak yada kontrol etmek için kullanılıyor.

gazeteci

Yeni üye
Youtube da evdeelektronik kanalı var. Güzel anlatımlı. Bence onları seyretsen birçok konuda bilgin olur.

Reklam Alanı #6

Reklam Alanı #1

Yeni konular

Reklam Alanı #2