Arduino uzaktan programlanabilir mi?

katip

Üye
Pro Mini vb USB dönüştürücüsü olmayan bir modülü uzaktan programlamayı becerebilen var mı (HC-05 ya da ESP8266 ile)?

heisenberk

Üye
Uzaktan programlama illaki lazım değilse eğer ttl almaya gerek yok sadece arduino uno nano ya da mega varsa elinizde programlayabilirsiniz.

creepylord

Üye
UART ile programlanabilen her kartı HC-05 veya HC-06 gibi modüllerle programlayabiliyor olmanız lazım ki arduino kartları buna dahil. Texas'ın Tiva C serisi ARM işlemcilerini bluetooth ile programlıyordum birkaç yıl önce, arduino üzerinde çalışmaması için bir neden göremiyorum

cokardes

Üye
Şuradaki 2000 modeli çalışıyordu ve kullanımı çok basit idi. Arduino ya yanlış voltaj uygulayınca smoke test yapmış oldum... Ve şu anda slave parça yanık olduğu için kullanım dışı... 3000 modelini henüz almadığım için çalışırlığı konusubda bilgim yok. Ne varki aynı firmanın imalatı olduğuna göre çalışabilir. İNHAOS firmasının kendi web sayfalarında 2000 modelinin master ve slave parçalarını hala gösteriyorlar. Aliexpress de satanlar ile aynı kişiler. Sorulara da cevap veriyorlar. 2000 modeli master/slave parçaları hala temin edebiliyorlar ise ısınızı görür. 3000 modelini ise alıp test etmek gerek.