Arduino'ya kod yükleyemiyorum yardımcı olur musunuz?

electronic

Üye
Arkadaşlar merhaba bende iki tane arduino nano klon var. Bir proje için almıştım. Projemi yaptım ve geliştirmek istiyorum fakat artık ne olduysa bu iki klon arduinoya artık kod yükleyemiyorum. arduino ide de yükleniyor yazısı çıkıyor ama hep öyle kalıyor ve yüklenirken rx tx pinlerinin yanması gerekirken yanmıyor sorunun bilgisayarda olduğunu düşünüp başka bir bilgisayarla da yaptım fakat sonuç aynı. bu olay olduktan sonra ch340 sürücüyü indirdim kurdum öyle de çalışmadı(önceden hiçbir kurulum yapmadan ikisi de çalışıyordu.) Nolur taktik verin ne yapmalıyım yoksa projemi sonlandırmak zorunda kalacağım daha kötüsü ise bu durum beni kanser ediyor

explopix

Üye
yükleme seçeneklerini değiştir kartı arduino nano seç programlayıcıyı avr isp olarak değiştir

falcon

Üye
arduinolar bir yere bağlıyken mi kod atmaya çalışıyorsun yoksa boşken mi

gazeteci

Üye
Clonlar bazen 168 p olabiliyor geçen gün başımA geldi çip ine bak 328 p mi yoksa 168p mi

ghost

Üye
Sende 168 portu ona ayarla ozaman olması lazım bende de var bize driveri hangi usbye yüklediysen o usbyle çalışır

halisdemir

Yeni üye
Bende de aynı sorun var. Ne driver ne uploader çözmedi. Büyüteçle yaptığım incelemede chip ayaklarında lehim tanecikleri keşfettim. Temizledim ve forumda paylaştığım ikinci bir ardu ile yükleme olayı ile problemi çözdüm. Tavsiye ederim.

hasancan

Üye
Geçen başıma geldi com portunu bulamıyor bazen .Arduino menüsünden com portunun tıklı olduğuna kontrol edin

electronic

Üye
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar sorunumu çözdüm. Programlayıcıyı Atmal-ice(AVR) yaptım ve iki arduino'ya da kod yüklendi.