Arduino'ya nereden başlamalıyım?

tolstoy

Üye
Arkadaşlar merhaba ben Arduino' ya başlamak istiyorum. Arduino'nun amacı tam olarak ne bir beyin oluşturmak mı yazılım ile ? C++ galiba yazılım olarak tabanı.

sirsasenka

Üye
Programlayarak istediğin cihaza istediğin şeyleri yaptırmana yarıyor. Bir nevi beyin yani dediğin gibi

sirsasenka

Üye
acelen yoksa çinden bir set al, arduino, bazı sensörler ve bağlantı elemanları olan bir set. Sonrasında önce youtube evde elektronik kanalından elektroniğin temellerini öğren, sonrada lezzetli robot tarifleri kanalından kullanımı öğren

tolstoy

Üye
Bende öyle düşündüm aslında bi sitede 1 tane arduino 65 tl tanesi çinde 100 tl ye birden fazla hatta çok fazla parça getirtebiliyorsun fakat ben okadar parçayı kullanmayı bilmiyorum nasıl yapsam acaaba bilemedim

tolstoy

Üye
Böyle birşey alsam nasıl başlayacağım rehberlik eden birisi olması lazım

sirsasenka

Üye
dediğim kanallarda bu sensörlerin hepsinin kullanımı var, sipariş ver gelene kadar evde elektronik sayfasının videolarını izle, gelincede lezzetli robot tarifleri videolarından yaparsın

tolstoy

Üye
dediğim kanallarda bu sensörlerin hepsinin kullanımı var, sipariş ver gelene kadar evde elektronik sayfasının videolarını izle, gelincede lezzetli robot tarifleri videolarından yaparsın
Alsam kaç ayda gelirki birde gümrükte kalma ihtimali varmıdır