Arduino'yu ne kadar sürede kavrarım?

orchun

Üye
Merhaba Arladaşlar. ben Pic ile devreler yaptım geçmişte. CCS C ile kodlama yapıyordum. Arduinoyuda incelemek istiyorum. Test kartı alıp bu mikroişlemciyide denemek istiyorum. örnek kodlardan gördüğüm kadarı ile C dili kullanılıyor programlamada. Sizce pic geçmişim ile Arduinoda zorlanırmıyım?

ozbek

Üye
Kod yazmanın mantığı aynıdır. Zorlanacağınızı sanmam. Arduino IDE'nin dili C/C++ dan türetilmiş bir dil. C geçmişiniz varsa hiç sıkıntı olmaz. Yapı aynı. Bir güzelliği de sağlam programcıların yazdığı ve open source olarak verdikleri kütüphaneler. Arduino ile birlikte kullanacağınız hemen hemen bütün donanımlar için kullanımı çok basitleştiren bu kütüphaneler sizi kullanacağımız donanımın data-sheet'inde saatlerce vakit geçirmekten kurtarıyor. Seveceksiniz.

canis

Üye
Stmye geç piç biliyormuşsun zaten. Birşey katmaz sana

orchun

Üye
@canis Arduinoda hazır bir çok modül görüyorum. zannediyorumki bu modüllere uygun kütüphanede vardır. biraz eğlence amaçlı olarak ilgilennmek istiyorum. STM32 test kiti aldım geçmişte. biraz onunla uğraşayım dedim ama fazla vaktim olmadı. birde STM 32 bit olduğundan port ve pin kontrolleri bana zor geldi. :) Alışmışız picte output_high (pin) komutuna ve veriableleri kolay kullanmaya. STM zorladı beni. :)

canis

Üye
@canis Arduinoda hazır bir çok modül görüyorum. zannediyorumki bu modüllere uygun kütüphanede vardır. biraz eğlence amaçlı olarak ilgilennmek istiyorum. STM32 test kiti aldım geçmişte. biraz onunla uğraşayım dedim ama fazla vaktim olmadı. birde STM 32 bit olduğundan port ve pin kontrolleri bana zor geldi. :) Alışmışız picte output_high (pin) komutuna ve veriableleri kolay kullanmaya. STM zorladı beni. :)
O zaman arduino kullanın. Kütüphane sorunu yaşamazsınız