Bluetooth ile gönderilen veriler bazen hatalı gidiyor?

katip

Üye
herkese iyi günler. android uygulamam ile bluetooth üzerinden 32 karakterlik veriler gönderiyorum ve basit bir kod ile bunları seri ekrana döküyorum. sormak istediğim şudur. giden datalar nadiren düzgün ulaşmasına rağmen genelde hatalı gidiyor. besleme hatası olabilir diye kaliteli adaptöre de bağladım ancak çözüm olmadı. hatta btmodül girişinde 7803 var diye 12v da verdim nafile. önerisi olan ?

halisdemir

Yeni üye
direnç (pull up - down) yada kondansatör (16v - 10uf) kullanmayı deneyiniz. birde hasan aydın'ın da bahsettiği üzere baudrate hızında da problem olabilir. bunu çözmek için bluetooth modülüne at+baud4, seri haberleşme ekranını da 9600 baud yapıp, 9600 baud hızında haberleşmeyi deneyebilirsiniz. sevgilerimle.

hasancan

Üye
yanlış bir yer kaçırmadıysam siz 32 bit aynı anda okumak istiyorsunuz. bildiğim kadarıyla bufferden 8 bit olarak parça parça okutmak gerekiyor. direk 32 bit ?

heisenberk

Üye
arkadaşlar belirtmiş ama bende ekleyeyim ki konuya daha fazla önem verin. baud değeri software serial kullandığınız için fazla geliyor. onu 9600 e çekerseniz sorun düzelecek. software serial en son 57600 destekliyordu sanırım veya öyle bi şey. ama 115200 desteklemiyordur yani böyle problem çıkarıyor