esp8266, hc-sr04 ve blynk ile ilgili kaynak video?

axellis

Üye
koca forumda esp8266 ile hc-sr04 verisini blynk üzerinden gösterebilecek kodu ve video yu göderecek yok mu?

beyaz

Üye
blynk, nesnelerin i̇nterneti için tasarlandı. donanımı uzaktan kontrol edebilir, sensör verilerini görüntüleyebilir, verileri saklayabilir, vizualize edebilir ve diğer birçok güzel şeyi yapabilir. platformda üç ana bileşen var: blynk app - sağladığımız çeşitli widget'ları kullanarak projeleriniz için harika arayüzler oluşturmanızı sağlar. blynk server - akıllı telefon ve donanım arasındaki tüm iletişimlerden sorumludur. blynk bulutumuzu kullanabilir veya özel blynk sunucunuzu yerel olarak çalıştırabilirsiniz . açık kaynaklıdır, binlerce cihazı kolayca idare edebilir ve hatta bir raspberry pi'de başlatılabilir. blynk kütüphaneleri - tüm popüler donanım platformları için - sunucu ile iletişimi sağlar ve tüm gelen ve giden komutları işler.

bgedikli

Yeni üye
zaten blynk nin sitesine girersen ne seni adım adım yönlendiriyor ve kodları zaten sana veriyor senin istediğin sensörü millet kullanmamış olabilir aynı kodları bulamazsın zaten önce blynk bağlantısı ni öğren sonra sensörü kullanmayı aldığın değeri de gönderirsin o kodları tamamiyle zaten kimse sana göndermez

burhann

Yeni üye
i̇ngilizcenin önemi bu noktada devreye giriyor bu konuyla ilgili birsürü yabancı kaynak var ama maalesef dil bilmeden bilimde ilerlemek de kısıtlı.

axellis

Üye
arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim yaptım istediğimi bazı arkadaşlar direk çözüm sunmuş bazılarıda laf sokma yarışına girmiş kimi ahkam kesmiş kısaca herkez karekterini yansıtmış

by_hope

Yeni üye
yaw arkadaşlar ben 40 yaşımdayım gelişen teknoloji ole bir yön değişttiriyorki insana pic vardı şimdi arduino var ileride stm var arm var malesef bu saatten sonra 3 sapada palta olamıyorsun bu bahsettğim serilerin gelişmiş ülkelerdengelen furyanın malesf tüketici konumundayız emeksiz araştırmadan kod istemeğe bende karşıyım ama inanın buraya kod istemeden önce araştırıp bulduğum örnekler ve bu örneklerin çeşitliliği bazen kafa karıştırcı olabiliyor ben buraya soru sormadan önce baya bir uğraş verdikten sonra baş vuruyorum ki çoğuda öledir çünki google herkes kullanıyor buraya sorduğun soruyu 2 3 gün beklemektense kendim bir kaç saat araştırp bulayım diyorsun işin içinden çıkamıyorsun sizden ricam bilenler bilmeyenlere yardım etsin insanımızı kalkındırsın yada cevap vermek zorunda değilken o mubarek ellerini eleştirmek için yormasın 3 5 satırta anlatılıp çözüm sunmak yerine 50 60 satır eleştirmek için ve tartışmak için vakit ayırmasınlar mubarek eller diyorum ciddiyim sizlerin sayesinde bu ülke bir karanlıktan kurtulacak inşaallah bir birimizi kırmayalım milli olalalım sağlıcakla kalın