I2C: Seri portta sensör başlatılıyor yazmıyor?

Reklam Alanı #5

ozbek

Yeni üye
Merhabalar, i2c ile haberleşme sağlıyorum. Bir sorunum var, seri portta mesela sensör başlatılıyor yazacak iken sensör yazıp kalıyor ve tx ışığı da sönüyor. Acaba temassızlık yapıyor olabilir mi kablolar yoksa başka bir nedeni mi var?

hasancan

Yeni üye
Arduino kullanıyorsanız ve lcd de arıza olmadigina eminseniz. farklı kutuphaneyle birkez daha deneyin. Kütüphaneden kaynaklı olabilir.

ozbek

Yeni üye
Arduino kullanıyorsanız ve lcd de arıza olmadigina eminseniz. farklı kutuphaneyle birkez daha deneyin. Kütüphaneden kaynaklı olabilir.
@hasancan lcd kullanmıyorum. Sensör. Deneme amaçlı başka bir örnek kodlarından yazdırıp sağlamlığına da baktım. Orda şansıma birkaç sonuç aldım sonra yine gitti :) kütüphane olarak özel kütüphane de kullanmıyorum. Sadece wire.h.

persprensi

Yeni üye
Alışveriş esnasında bazı ekipmanlar için yeteri gecikmeyi sağlamanız gerekiyor. yukarda lcd yazan arkadaşın örneğinden çıkacak olursak, lcdye istediğin hızda veri yollayamazsın.lcdnin kendi yapısına uygun şekilde ihtiyacı olan gecikmeyi vermen gerekiyor. veri hızı uyumu problemi olabilir. kolay gelsin.

Reklam Alanı #6

Reklam Alanı #1

Yeni konular

Reklam Alanı #2