L293D ve NRF ile yaptığım projede hata alıyorum

Reklam Alanı #5

hasancan

Yeni üye
Merhabalar. L293D ve NRF ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Motor sürücü komut gelince iki motoru da döndürmeye başlıyor fakat kısa süre sonra motorlardan biri duruyor. Tek motor ile denediğimde sorun olmuyor. L293D yedeği ile denedim, motorları tek tek test ettim. Motorlarda ve sürücüde sorun yok gibi duruyor. Sebebi ne olabilir bu sorunun?

alponero

Yeni üye
Merhabalar. L293D ve NRF ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Motor sürücü komut gelince iki motoru da döndürmeye başlıyor fakat kısa süre sonra motorlardan biri duruyor. Tek motor ile denediğimde sorun olmuyor. L293D yedeği ile denedim, motorları tek tek test ettim. Motorlarda ve sürücüde sorun yok gibi duruyor. Sebebi ne olabilir bu sorunun?
Gücün yetersiz olması büyük ihtimalde, kolay gelsin. Detaylı bir sorun olursa dm atabilirsin.

hasancan

Yeni üye
Teşekkür ederim @alponero 12v 700mA adaptör ile sonuç aynı. 3.7V 18650 pilin 2 adedi ile denedim sonuç aynı. 5V 1A adaptör ile denedim maalesef yine aynı. Neyle besleyeceğimi şaşırdım bu motor sürücüyü. Yumurta kırıp deneyeceğim :)

berkan

Yeni üye
Nrfleri eşleştirirken bir sorunla karşılaştınız mi karşılaştınız ise nasıl çözdünüz bende nrf kullanacağım da ileriki projelerimde

hasancan

Yeni üye
Nrfleri eşleştirirken bir sorunla karşılaştınız mi karşılaştınız ise nasıl çözdünüz bende nrf kullanacağım da ileriki projelerimde
NRF eşelştirmesinde sorunum çok oldu. YL 105 adlı adaptörü kullandım. Antenli olan NRF24L01 i kullandım. Birkaç deneme sonrası iletişim kurdurabildim.

blastedlands

Yeni üye
Güç yetersizdir veya l293d yerine elinizde varsa l293b kullanın çektiği akımdan da kaynaklanıyor olabilir

beyaz

Yeni üye
Çok amper çekiyordur entegrenin gücü yetmiyordur l293B kullanın d ile b arasında amper farkı var

butti

Yeni üye
Çektigin akımla alakalı olamaz olsa idi bundan öbür motorda etkilenirdi

Reklam Alanı #6

Reklam Alanı #1

Yeni konular

Reklam Alanı #2