Nodemcu, android ve wi-fi uzerinden rgb led kontrolü

archell

Üye
Nodemcu lolin ve android ile wi-fi uzerinden rgb led kontrolü. Güzel çalışıyor :)

led kontrolü 1.jpg
led kontrolü 2.jpg
led kontrolü 3.jpg
led kontrolü 4.jpg

artemis

Üye
Merhabalar,şerit ledi arduino ile nasıl kontrol ettiniz? Bilgilendirme şansınız var mıdır?

archell

Üye
Merhabalar,şerit ledi arduino ile nasıl kontrol ettiniz? Bilgilendirme şansınız var mıdır?
Arduino değil o. Nodemcu lolin kartı. Yerleşik esp8266 12 var. Arduino gibi kod atıp çalıştırıyorsun. Çıkışlarıda TIP120 transistörü ile sürdüm. Android tabanlı cep teli wifi üzerinden alete bağlanıp ledi istediğin renge getiriyorsun

artemis

Üye
Arduino değil o. Nodemcu lolin kartı. Yerleşik esp8266 12 var. Arduino gibi kod atıp çalıştırıyorsun. Çıkışlarıda TIP120 transistörü ile sürdüm. Android tabanlı cep teli wifi üzerinden alete bağlanıp ledi istediğin renge getiriyorsun
Nodemcu olduğunu biliyordum zaten. Beklediğim cevap TIP120 idi. Teşekkürler.

By_tozi

Üye
Tcp socket yapısı mı kullandınız android tarafında

cakirkeyif

Üye
Sadece ağa bağlıyken mi oluyor yoksa dışarıdayken de mi çalışıyor

cereil

Üye
Hocam arduino veya nodemcunun pwm çıkışları ile rgb şerit ledi nasıl sürebilirim? Yani Arduino ile lede giden gücü nasıl kontrol edebilirim.

archell

Üye
Hocam arduino veya nodemcunun pwm çıkışları ile rgb şerit ledi nasıl sürebilirim? Yani Arduino ile lede giden gücü nasıl kontrol edebilirim.
Elektrik kare buat kutusu bu. Elektrikilerde hırdavatçılarda tekzen tipi yapı marketlerde bulunur

darkman34

Üye
Merhabalar, Arduino üstünden led şerit kontrolü yapmak istiyorum. Tip121 Transistörler ile bunu breadboard üstünde yaptım fakat güç kaynağının gücü kesilmedikçe ledler sönmüyor sadece ışık şiddeti kısılıyor. Nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

archell

Üye
Merhabalar, Arduino üstünden led şerit kontrolü yapmak istiyorum. Tip121 Transistörler ile bunu breadboard üstünde yaptım fakat güç kaynağının gücü kesilmedikçe ledler sönmüyor sadece ışık şiddeti kısılıyor. Nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?
bu pinler arduinonun pwm cıkısları. çıkışlara verecegin 0-255 ledin parlaklıgını ayarlar. örnegin 1 kapalı 255 en parlak

darkman34

Üye
bu pinler arduinonun pwm cıkısları. çıkışlara verecegin 0-255 ledin parlaklıgını ayarlar. örnegin 1 kapalı 255 en parlak
Tamam çok sağolun denicem ama arduino maksimum 5V ile çalışmıyor mu? Ledler 12V. Çok kısık yanıcak yine?

archell

Üye
Şimdi kafamda daha oturdu gibi. Çok sağ olum hocam gidince denicem ona göre dönüş yaparım burdan size direk. Çok sağolun :)
12v ve usb 5v girisleri ayri. Karti 5v devreyi 12v ile besle
devre.jpg

devre 2.jpg

Linkte dc motor kontrolü var. Sen motor yerine rgb led bağlayabilirsin. Ledin uzunluğuna göre transistör seç. Çünkü şerit uzadıkça çekeceği akum artacağından yükü kaldıracak transistör seç. MCU Turkey – Arduino – PWM ile DC Motor Sürmesi ve Hız Kontrolü Şerit ledler ortak anoddur. Ona dikkat. Yani toprak üçü +12 dir. Şu anda iş yerindeyim. Gece çıktığımda devre resmi ve kodu atarım