Pc Arduino uno r3 klon u görmüyor [ÇÖZÜLDÜ]

Anahtarlımı düzeltilebilir mi

• Anahtarlık

• Düzeltilebilir

• Kafam çok karışık

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

oukumben

Yeni üye
Merhaba 2 kategori arasında kaldım inş doğru yere açmışımdır sorunum şu arduino uno adaptör bakıyordum internette 9volt 1amper kullanın diyordu bende evde çekmeceleri karıştırırken eski modemin 9volt 0.85amper çıkışlı adaptörünü buldum resim:
IMG-20190321-WA0000.jpg
bu adaptör ile arduinoya güç verdim vermez olaydım artık ne içinde var olan projenin kodu çalışıyor nede pc görüyor önceden üstünde tx ve rx ledleri yanıp sönerdi oda yok artık sadece on ışı ile load ışığı yanıyor arduino fotoğrafı: (fotoğrafın boyutu çok yüksek dedi forum kabul etmedi)

Fotoğraf görünmez ise link: https://i.hizliresim.com/0R6M9D.jpg
Yeşil gibi gözüken led aslında sarı

Lütfen acil yardım edin proje yetiştirmem lazım

oukumben

Yeni üye
içindeki proje kodu kaldımı kalmadımı bilmiyorum bir load yapıyor ama bootloader danmı kodumu yüklüyor bilmiyorum

oukumben

Yeni üye
Bi yerde okudum usb portunun arkasındaki çipin bacaklarını kısa devre yapın dedi ama bir çok bacak var hangisini kısa devre yapacağım isterseniz link atabilirim reklam olmayacaksa

oukumben

Yeni üye
Sanırım sorunu buldum ch340g chipset midir nedir onda arıza yapmış değişmesi gerekiyor nerden bulabilirim

oukumben

Yeni üye
Aslında hiç bir şey olmamış sadece bizim pc ön taraftan okumamış arka tarafa taktım çalıştı