PCB baskı devre yaptım ama hatalar var?

explopix

Üye
Merhaba, ütüleme tekniği ile pcb baskı devre yaparken hatalar oluyor yollar bozuk çıkıyor buna nasıl çözüm sağlarız? Herkese iyi çalışmalar

eskicity

Üye
Öncelikle basmada önce plaketide ısıtın daha sonra zımparalayın hafiften el işi kağıdınıda suyun altına yavaş yavaş çıkarın çıkardığınızda ufak tefek hatalar varsa cd kalemi ile çizebilirsiniz daha sonda asite atabilirsiniz

falcon

Üye
Merhaba, ütüleme tekniği ile pcb baskı devre yaparken hatalar oluyor yollar bozuk çıkıyor buna nasıl çözüm sağlarız? Herkese iyi çalışmalar
Bu gün yaşadım daha aynısı hiç sevmedigim bir olay cd kalemim yoktu sürme kalemi ile hallettim.

fuxest

Üye
çizgi izleyen robot plaketim sıfır hata arka arka 20 den fazla yaptım. fakat el işi kağıdı değil parlak foto kağıdı kullandım ince ayrıca zımpara yaptım ve ütüyü dk değil gözle gözlemleyerek bitirdim sonra yıka

gameoflove

Üye
Kullanılan tonerde önemli. Kağıdı sökmek için ılık suya bulaşık macunu ekle köpürt suda biraz beklet yavaş yavaş kağıdı çıkarmaya başla. Parmağınla hafifçe ovalayarak ta çıkarabilirisin. Ben de hiç yol sorunu olmadı