"programmer is not responding" hatası alıyorum?

cicani

Yeni üye
merhabalar klon arduino için sürücü kurmaya çalışıyorum yeniyim linux'a ve make dediğimde bu tip hatalar alıyorum sürücünün yüklenmesi için compile olması gerekiyor sanırım, ide ile compile ettiğimde init.h eksik diye görünüyor forumları karıştırdığımda da benzer bir hata üzerine kernelin tetiklenmesi vs diyorlar ek olarak ide üzerinden bir şey attığımda da avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding bu hatayı alıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

556

seyyarbilimadamı

Yönetici
Bilgisayarın aygıt yöneticisine gir. Arduıno aygıtını bul. sağ tıkla güncelleştir de. güncelleştirme varsa güncelleştirsin. Yine sağ tıkla sorun gider de. düzelir. Arduıno programının araçlar kısmından Arduınonun bağlı olduğu portu ve hangi arduınoyu kullanıyorsun onu seçmeyi unutma. Arduıno uno kullanıyorsan seçeneklerde arduıno genio uno var onu seç.

cicani

Yeni üye
Bilgisayarın aygıt yöneticisine gir. Arduıno aygıtını bul. sağ tıkla güncelleştir de. güncelleştirme varsa güncelleştirsin. Yine sağ tıkla sorun gider de. düzelir. Arduıno programının araçlar kısmından Arduınonun bağlı olduğu portu ve hangi arduınoyu kullanıyorsun onu seçmeyi unutma. Arduıno uno kullanıyorsan seçeneklerde arduıno genio uno var onu seç.
Hallettim teşekkür ederim @seyyarbilimadamı