Projemde ws2812b led problemi?

caglarturk

Üye
Merhabalar, bir sıkıntım var sizlere danışmak istedim. Geçenlerde ws2812b led aradığımı söylemiştim ki buldum. Fastled kütüphanesinde örnek kodları denerken resimde etrafı korumasız olan led 18 diğer makarada ise 279 tane var. Örnek kodlarda NUM_LEDS 18 yazdığımda kısa olanı yakabilirken uzun olan 279 luğu yapamıyorum bunu nasıl başarırım?

O şerit ledi dışarıdan beslemeniz lazım. Arduino ile sinyal vereceksiniz

barbartete

Üye
Ledleri 12v ise yada 5v ise harici besleme ile beslemen lazım. Sinyal ucunu ardinodan al. Ardino gnd ile besleme gnd sini birleştir

caglarturk

Üye
O şerit ledi dışarıdan beslemeniz lazım. Arduino ile sinyal vereceksiniz
@caglarturk o ledler oyle yanmaz 5 v role koyup roleye 12 v verip 12 la ledleri yakman gerekiyor
Ledleri 12v ise yada 5v ise harici besleme ile beslemen lazım. Sinyal ucunu ardinodan al. Ardino gnd ile besleme gnd sini birleştir
Şimdi abilerim. Elimde adaptörüm var 5v luk( led de 5v bu arada) bir de arduinodan gelenler var. Şimdi doğru mu anlamışım. Adaptörümden gelen gnd ile arduinodan çıkanı birleştirip lede takacağım 5v yine arduinodan çıksa olur değil mi. Data kablosunu zaten arduinodan alıyorum.

beyaz

Üye
Adaptör artı ve eksi uclarını ledin artı eksisine bağla. Arduino çıkış pinini ledin orta ucu yani data olan yere bağla. Sonra heriki gnd yi başka bir kablo ile birbirine bağla

caglarturk

Üye
Adaptör artı ve eksi uclarını ledin artı eksisine bağla. Arduino çıkış pinini ledin orta ucu yani data olan yere bağla. Sonra heriki gnd yi başka bir kablo ile birbirine bağla
şimdilik deneme amaçlı bir yakayım o zaman şuan yok elimde sadece. Teşekkürler

cello

Üye
Serit led 12 volta benziyor emin misin 5 volt olduğuna?

caglarturk

Üye
Abilerim belki sizin için çok küçük bir olay ama sabahtan beri bunun için uğraştım. 5v olduğu için de birden fazla güç işine girememiştim. Sizler mükemmel detaylarsınız ya çok teşekkür ederim