Resimdeki motorlar işimi görür mü?

gecko

Üye
Herkese merhaba, Bu üç motoru bir yazıcıdan daha önce sökmüştüm şimdi bir projede kullanmak istiyorum. Eşim için keçe kesim makinesi yapmak istiyorum şekilli keçe kesimi yapacağız bunu lazer ile yapmak mümkün görünüyor. Bu motorları arduino ile kullanmak için nasıl bir motor sürücü gerekiyor? Yapacağım proje a4 boyutunda olacak bu motorlar işimi görür mü?

motor1.jpg

motor2.jpg

gelsene33

Üye
sana böyle bişi lazım o motorlar olur aslında ama zayıf kalabilir

motor3.jpg

gecko

Üye
sana böyle bişi lazım o motorlar olur aslında ama zayıf kalabilir

Ekli dosyayı görüntüle 141
Aynen ustam bu büyüklük yeter bana. Ama kendim yapayım istiyorum hem öğrenmek hemde bir sıkıntı olursa neresinde ne olduğunu bilmek için. Bununla keçe kesebiliyor musunuz bu bana çok lazım biliyor musunuz? Hani keçenin kesilen kısmı sert oluyor mu yanıktan dolayı onu merak ediyorum

gelsene33

Üye
Aynen ustam bu büyüklük yeter bana. Ama kendim yapayım istiyorum hem öğrenmek hemde bir sıkıntı olursa neresinde ne olduğunu bilmek için. Bununla keçe kesebiliyor musunuz bu bana çok lazım biliyor musunuz? Hani keçenin kesilen kısmı sert oluyor mu yanıktan dolayı onu merak ediyorum
Denemedim açıkcası keser mi 2.5w lazer var üzerinde hızı düşürüp yoğunluğu arttırıp denenebilir

gecko

Üye
Denemedim açıkcası keser mi 2.5w lazer var üzerinde hızı düşürüp yoğunluğu arttırıp denenebilir
Keçe gibi bir şeyi başka türlü bu sistem ile kesmek mümkün olabilir mi? Mesela bir ağaç olsaydı matkap ile oyarak kesilebilirdi ama keçe için bunu söylemek mümkün değil sanırım

gelsene33

Üye
Keçe gibi bir şeyi başka türlü bu sistem ile kesmek mümkün olabilir mi? Mesela bir ağaç olsaydı matkap ile oyarak kesilebilirdi ama keçe için bunu söylemek mümkün değil sanırım
denemek lazım ezbere konuşpmak yalan olur açıkcası

hades02

Üye
denemek lazım ezbere konuşpmak yalan olur açıkcası
Ben kendime yaptım sana da tavsiye ederim güzel sonuçlar veriyor. Arduino uno, CNC Shield, üç adet a4988 yeterli. Istersen LCD Shield ekleyerek de izleyebilirsin USB ile direk veri gönderebilirsiniz. Ancak 5.5w laser altında kesim yapamadım. Boşa ucuz diye alıp para kaybetmeyin. 5.5w ile de beyaz ve parlak yüzlü kesmiyor. Tabi motorlar nema 17 üç adet