Robot kol bağlantı sorunu

Reklam Alanı #5

Cyper

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar ben bir robot kol satın aldım fakat sadece en alt kısımdaki motoru çalıştırabildim diğerlerinin bağlantısını anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
resimler şu şekilde
IMG_2272.JPG
1.jpg
2.png

S0NSU2LUK

Yeni üye
Selamunaleyküm, Merhabalar..

Breadboard kullanımı sanırım yanlış anlaşılmış. Tüm birimler için sadece 2 hat kullanılmış. Yani hepsi birbirine kısa devre. Hepsi için ayrı ayrı hat çekilmesi gerekli. Hatta hiç breadboard kullanmadan da yapılabilir. Dişi-erkek kabloları birbirine bağlayın. Diyceksiniz ki "Peki en alt motor niye çalışıyo?" o sizin verdiğiniz görevi diğil tamamı ile farklı dünyaların içinde, kendi kendine gelen değerleri kendince sinyal olarak algılıyor ve rastgele dönüyor. Sizin komutları yerine getirmiyor..

Regard
Abdullah TOSUN
@elektr0xygen

Cyper

Yeni üye
Selamunaleyküm, Merhabalar..

Breadboard kullanımı sanırım yanlış anlaşılmış. Tüm birimler için sadece 2 hat kullanılmış. Yani hepsi birbirine kısa devre. Hepsi için ayrı ayrı hat çekilmesi gerekli. Hatta hiç breadboard kullanmadan da yapılabilir. Dişi-erkek kabloları birbirine bağlayın. Diyceksiniz ki "Peki en alt motor niye çalışıyo?" o sizin verdiğiniz görevi diğil tamamı ile farklı dünyaların içinde, kendi kendine gelen değerleri kendince sinyal olarak algılıyor ve rastgele dönüyor. Sizin komutları yerine getirmiyor..

Regard
Abdullah TOSUN
@elektr0xygen
Aleykümselam, cevabınız için teşekkürler fakat tam anlayamadım breadboard kullanmadan nasıl joystick ile bağlantı yapabilirim ve bu proje için breadboardı nasıl kullanmalıyım ve son olarak kablolar servo motora bağlı iken iletim pinini çıkarıp takarken anlık motor çalışıyor ama joystick ile kontrol edemiyorum malesef, ilginiz ve cevabınız için teşekkürler.

Düzenleme: Sadece A0 pini işlevini gerçekleştiriyor diğer kablolar ile yer değiştirdiğimde hangi motor A0 pinine bağlıysa o çalışıyor.

Son düzenleme:

S0NSU2LUK

Yeni üye
Aleykümselam, cevabınız için teşekkürler fakat tam anlayamadım breadboard kullanmadan nasıl joystick ile bağlantı yapabilirim ve bu proje için breadboardı nasıl kullanmalıyım ve son olarak kablolar servo motora bağlı iken iletim pinini çıkarıp takarken anlık motor çalışıyor ama joystick ile kontrol edemiyorum malesef, ilginiz ve cevabınız için teşekkürler.

Düzenleme: Sadece A0 pini işlevini gerçekleştiriyor diğer kablolar ile yer değiştirdiğimde hangi motor A0 pinine bağlıysa o çalışıyor.

De..
Analog pinler herhangi bi motora sinyal gönderemez yani o kod başka bi amaç için yazılmış, motorda kendi sinyali sanıyor.. Breadboard kullanımını araştırın bağlantılarını o şekilde ayarlayın.. İsterseniz kodları paylaşın ben sizin için bi bağlantı şeması oluşturayım. O şekilde daha kolay olur sizin için..

REGARDS
Abdullah TOSUN
@elektr0xygen

S0NSU2LUK

Yeni üye
Hatta ben bu platformu bazı sebeplerden dolayı çok aktif kullanamıyorum. Direk olarak bana mail yoluyla iletişime geçerseniz sorunlarınıza daha hızlı cevap alabilirsiniz..

E-posta adresim;
abdullahtosun1903@hotmail.com

REGARD
Abdullah TOSUN
@elektr0xygen

Cyper

Yeni üye
Hatta ben bu platformu bazı sebeplerden dolayı çok aktif kullanamıyorum. Direk olarak bana mail yoluyla iletişime geçerseniz sorunlarınıza daha hızlı cevap alabilirsiniz..

E-posta adresim;
abdullahtosun1903@hotmail.com

REGARD
Abdullah TOSUN
@elektr0xygen
Yardımınız için teşekkürler sorunu çözdüm yazılımsal bir problem varmış yazılımı düzeltince sorun ortadan kalktı yine başka sorun çıkarsa ulaşırım tekrardan teşekkürler.

alio1984

Yeni üye
Yazılımın hangi kısmında nasıl bir sorun varmış? Nasıl düzelttiniz? Bunları da paylaşırsanız, herkes faydalanır.

Reklam Alanı #6

Reklam Alanı #1

Yeni konular

Reklam Alanı #2