Roleyi kompresöre nasıl bağlarım?

Reklam Alanı #5

eskicity

Yeni üye
İyi akşamlar elimde 5v 1 kanal role var, bununla 4 adet 1.5 volt pil ile çalışan hava kompresörünü çalıştırmak istiyorum, piller kompresöre entegre, roleyi çalıştırmayı başardım ama bunu kompresöre bağlayamadım, Kompresörün içine anahtarı sökmeden 2 tane kablo bağlayıp, kabloları roleye bağladım, nereye başlayacağımı tam olarak bilmiyorum hepsini teker teker denedim ama çalıştıramadım, yardımcı olursanız sevinirim.

role1.jpg

role2.jpg

role3.jpg

role4.jpg

ephesos

Yeni üye
Rolede 5 ayak var. ikisi bobin uçları bir tane ortak uç ve açık kapalı uç var. sen kontrol ecegin cihazı kontak uçlarına bağlayacaksın. öne çektiğinde cihaz aktif olacak .

eskicity

Yeni üye
@ephesos no, com nc uçları var hocam, motoru no, com uçlarına bağlıyorum kablolar ısınma yapıyor, motor çalışmıyor.

ephesos

Yeni üye
@ephesos no, com nc uçları var hocam, motoru no, com uçlarına bağlıyorum kablolar ısınma yapıyor, motor çalışmıyor.
motor bağlantısını direk roleye yapmayacaksın. Motoru besleyen gerilim uçlarına baglayacaksin role enerjilenince motora gider akım yolunu tamamlayacak.mobildeyim o yüzden cizemiyorum

eskicity

Yeni üye
hocam şimdi denedim Bi kez çalıştırdı ikinciye motoru tık ettiriyor ama döndürmüyor kablolar aşırı ısınma yaptı sebebi ne bilemedim

eskicity

Yeni üye
Bağlantı tamam görünüyor.motor u adaptör ile kullanmanı tavsiye ederim. Motor DC motor mu?
Proje adaptör kullanımına uygun değil hocam, kompresör orjinal de içinde bulunduruyor bu pilleri sorunsuz çalışıyor acaba kablolar akımı mı çekemiyor anlayamadım gitti Bi dc motor hocam doğrudan piller bağlı herhangi bir devre yok içerde

ephesos

Yeni üye
Proje adaptör kullanımına uygun değil hocam, kompresör orjinal de içinde bulunduruyor bu pilleri sorunsuz çalışıyor acaba kablolar akımı mı çekemiyor anlayamadım gitti Bi dc motor hocam doğrudan piller bağlı herhangi bir devre yok içerde
şimdi bağlantın normal motor dönmeye çalışıyor ve donemiyor ise pil yeterli gelmiyor sanırım.

Reklam Alanı #6

Reklam Alanı #1

Yeni konular

Reklam Alanı #2