Turntable yi arduino ile haberleştiremiyorum?

creepylord

Üye
David 3d scanner 4 ve arduino ile lazer tarama yapıyorum. Motorized laser setup ile kurulum yaparken turntable yi arduino ile haberleştiremedim diğer adresleri denedim ama olmadı nasıl yapabiliriz acaba

doganay

Üye
turntable stepmotor mu yoksa servomotor mu? Olmayan işlemin bağlantı resmi kodları falan olsa belki çözeriz

creepylord

Üye
turntable stepmotor mu yoksa servomotor mu? Olmayan işlemin bağlantı resmi kodları falan olsa belki çözeriz
step motor. Lazer yukarıdan aşağıya doğru tarıyor bunların haberlesmesinde sıkıntı yok, program taradim deyip arduino ya bilgi göndererek turn tableyi bağlı step motoru belirlenen açıdan döndürme si lazım turntable haberlesemediginden diğer taramaya geçmiyor

doganay

Üye
step motor. Lazer yukarıdan aşağıya doğru tarıyor bunların haberlesmesinde sıkıntı yok, program taradim deyip arduino ya bilgi göndererek turn tableyi bağlı step motoru belirlenen açıdan döndürme si lazım turntable haberlesemediginden diğer taramaya geçmiyor
Bağlantı ? bilgisayar - ardu arası usb mi ?

doganay

Üye
programdan turntableyi tıklayarak arduino nun seri haberlesmesinde adresi görürüz değilmi
Bu bilgiyi görüyorsanız ardu'nun 0-1 bacaklarını kullanmamanız gerekiyor. Ardu'ya seri porttan aldığı bilgiyi Serial.print(xxx) şeklinde yazdırıp görün. Bilginin arduya ulaştığına emin olalım