Upgrade ederken devre elamanını yaktım!

artemis

Üye
Herkese merhabalar, Bir droneum var ve upgrade etmeye çalışırken resimde gösterdiğim devre elemanını yakmış bulunmaktayım kodu j2010 nasıl çözebilirim bu durumu önerileriniz nedir?

devre elemanı 1.jpg
devre elemanı 2.jpg

alponero

Üye
smd transistör kodundan bulabilirsin ama başka elemanlarada zarar vermiş olması çok yüksek ihtimal kg

artemis

Üye
Başka yanan parça göremedim şansımı deneyeyim diyorum ama bu transistörü bulamadım

axellis

Üye
Kardeşim öncelikle hayırlı akşamlar resimden anladığım kadar devreyi bek takip edemiyorum attigin resimden ama şöyle bir açıklama yapayım o yanık transistörü sök ve hattı güzel bir şekilde selülozik tinerle yıka daha sonra hatlara zarar vermeden bakır yolları aç daha sonra transistörün orta bacağı ile 2. Ayağını kışa devre et ince bir kablo ile dene yine olmazsa orta bacağı ile 2 bacağındaki kısa devreyi iptal edip 3 bacağı kısa devre edip dene kesinlikle olması lazım o transistörden zor bulursun. Ha şunuda soylıyım transistör okumayı avometre ile bacaklarını bulabiliyorsanız şayet ve transistörün npn veya pnp oldugunu ölçümlerde elde ettiğiniz bir muadil transistör takabilirsiniz benim ilk işlemi uyguladıktan sonra bilginize